Asfalt Müteahhitleri Derneği
IRF 17. Dünya Toplantısı ve Sergisi Riyad’da Düzenlend

Dünya Yol Federasyonu-IRF’nin Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde 10–14 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenen 17. Dünya Toplantısı, IRF’in 64 yıllık tarihinde gerçekleştirilen en kapsamlı ve dünya çapında katılımın olduğu bir buluşma olmuştur. 85 ülkeden 2000’i aşan katılımcının yer aldığı toplantıda düzenlenen 65 oturumda 350 sunum yapılmış, birçok ülkeden üst düzey yöneticisi tarafından yol ulaştırması hakkında ülkelerindeki mevcut durum, tehditler, fırsatlar, sorun ve çözümlere ilişkin bilgiler aktarılmıştır.

Toplantıya IRF’in özel davetlisi olarak katılan dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Binali Yıldırım, toplantının Onur Komitesi üyesi sıfatı ile Bakanlar Yuvarlak Masa Oturumunda, Karayolları Genel Müdürü Sn. Cahit Turhan Karayolları Genel Müdürleri Yuvarlak Masa Toplantısında, Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ayberk Özcan ise “Ulaştırma Endüstrisinde Finansal Açığın Kapatılması” başlıklı IRF Özel Oturumunda birer konuşma ile yer almışlardır.

ASMÜD Başkanı Sn. Özcan, ülkemizin karayolu ile ilgili Yap-İşlet-Devret projelerine ilişkin deneyimlerini aktaran bir sunum yapmış, Ulaştırma Bakanlığının da bir stantla yer aldığı sergi alanında üyelerimizden Simge Mat A.Ş.’nin mensubu olduğu Simge Şirketler Grubundan E-Mak Firması ürünlerini bir stantta tanıtmıştır.

 


HABERLER