Asfalt Müteahhitleri Derneği
EAPA 2014 Sempozyumu 12 Haziran 2014 tarihinde Paris’te düzenlendi

Avrupa Asfalt Üstyapı Birliği-EAPA’nın her dört yılda bir düzenlediği EAPA Sempozyumlarının 8.’si "21. Yüzyılda Avrupa Asfalt Endüstrisinin Tehdit ve Fırsatları” temasıyla 12 Haziran 2014 tarihinde Paris’te gerçekleştirildi. 

Sempozyumdan bir gün önce yapılan Genel Kurul Toplantısında EAPA Başkanlığına oybirliğiyle seçilen ASMÜD Başkanı Ayberk Özcan,  EAPA Başkanı olarak ilk konuşmasını yaklaşık 125 kişinin katıldığı ve küçük bir sergi alanının da yer aldığı Sempozyumun açılışında gerçekleştirdi.

3 Oturum halinde düzenlenen sempozyumun 1. Oturumda “Yeni Yolların İnşaasından Koruyucu Bakıma”,  2. Oturumunda  “Dayanıklı Yol Kaplamaları”, 3. Oturum’unda  ise “İşgücü Zorlukları – Sağlık Ve Kaliteyi Güvence Altında Tutmak” konularında sunumlar yapılmıştır.

Amerika deneyimlerini aktaran NAPA Başkanı Mike Acott ise yaptığı sunumlarda endüstri çalışanlarının sağlığı açısından en iyi çalışma ortamının yaratılması ve asfaltın avantajları konularına değinmiştir.

Avrupa asfalt endüstrisinde farklı tarafları bir araya getirerek bilgi paylaşımını sağlayan Sempozyumun kapanış konuşmasını yapan EAPA VE ASMÜD Başkanı Ayberk Özcan, bir sonraki Sempozyumun  Haziran 2015’de İstanbul’da yapılacağını konuklara duyurmuştur.

Detaylı bilgiye www.eapa.org adresinden ulaşabilinir

HABERLER